czwartek, 03 września 2020 12:40

Powszechny Spis Rolny 2020


Powszechny Spis Rolny 2020

Od 1 września do 30 listopada na terenie całego kraju prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny

Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych o powierzchni 1 ha użytków rolnych i więcej, a także gospodarstw o powierzchni poniżej 1 ha użytków rolnych prowadzący działy specjalne produkcji rolnej zobligowani są do udziału w tym badaniu.

Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:

  • poprzez formularz internetowy, dostępny od 1 września br. wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl.
  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu– kontaktując się z infolinię spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon” (opcja dostępna od 1 września br.)

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi:

  • telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym,
  • bezpośrednio – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim od dnia 1 października do 30 listopada 2020 r.

Rolnicy z terenu gminy Rudnik nad Sanem, którzy chcieliby spisać się samodzielnie mogą zrobić to również w Urzędzie Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, ul. Rynek 40.

Na potrzeby spisu przygotowane zostało specjalne stanowisko komputerowe w sali posiedzeń (pok.nr 13, II piętro), czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

Jeśli jesteś rolnikiem i otrzymałeś list Prezesa GUS zachowaj go do spisu. List zawiera wszystkie najważniejsze instrukcje związane z organizacją spisu, w tym  numer gospodarstwa rolnego (w lewym górnym rogu listu) – który należy wprowadzić podczas logowania do aplikacji spisowej.


#liczysięrolnictwo

Więcej z tej kategorii: « Przekazanie maseczek Szachy »